Muzyczna uczta na wszelkie okazje POLSKI CHÓR MĘSKI

Klasycznie i zarazem

nowocześnie

Polski Chór Męski oraz Chór Kameralny PAM powstały na zapotrzebowanie słuchacza. Siła ponad 30 głosów męskich oraz damskich z oryginalnymi aranżacjami tworzą niezwykłą symbiozę dając odbiorcy najwyższej klasy walory artystyczne.

Polski Chór Męski

Polski Chór Męski pod dyrekcją Piotra Jańczaka powstał w 2019 roku. Projekt jest kontynuacją tradycji założonego i prowadzonego przez tegoż samego dyrygenta  w 1999 roku Wyrzyskiego Chóru Męskiego. Podczas 20-letniej działalności artystycznej zespół zdobył ponad 70 nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach chóralnych. Chór prowadzi szeroką działalność koncertową w kraju i za granicą. Elastyczność interpretacyjna zespołu pozwala na prezentowanie szerokiego spektrum repertuaru. W programie zespołu znajdują się utwory epoki średniowiecza, renesansu, romantyzmu, utwory kompozytorów współczesnych, formy muzyki ludowej, filmowej oraz rozrywkowej. Specjalny program chór prezentuje z utworami patriotycznymi. W ostatnim okresie działalności zespół skupił się na poznawaniu bogatych dzieł muzyki cerkiewnej. Magiczna duchowość i niezwykła harmonia muzyki prawosławnej sprawia, że koncerty te są wyjątkowo bogate w doznania emocjonalne. W dorobku zespołu znajduje się także wiele utworów wokalno-instrumentalnych takich jak Landerkennung Edwarda Griega, Carmina Burana Carla Orffa, czy Msza Koronacyjna Wolfganga Amadeusza Mozarta. Ważnym wydarzeniem w życiu zespołu był udział jego chórzystów w premierze Missa Film Stetinum Piotra Jańczaka wraz z Chórem Słowiki 60 ze Szczecina, Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej i polskimi solistami. Koncert odbył się w Filharmonii Szczecińskiej w 2016 roku. W zasobach członków zespołu odnajdziemy wiele nagrań płytowych oraz telewizyjnych.

Oferta artystyczna zespołu to także obszar muzyki operowej, operetkowej, filmowej oraz pop. Niezwykłą popularność przyniosły mu oryginalne aranżacje na chór męski i solistów takich utworów jak Hallelujah Leonarda Cohena, Sunrise Sunset z musicalu „Skrzypek na dachu”, czy Stand by me Ben E. Kinga. Działania te zaowocowały zaproszeniami zespołu do Programu 2 TVP „Pytanie na śniadanie”, które prowadzili Marzena Rogalska oraz Tomasz Kamel. Wyjątkowym wydarzeniem artystycznym był także udział zespołu w prestiżowym pokazie mody – twórców Paprocki & Brzozowski pod nazwa „First time”. Koncert odbył się w Warszawie na Powiślu  z udziałem gwiazd polskiej mody, aktorów, dziennikarzy oraz przedsiębiorców. Całość wydarzenia reżyserowała Katarzyna Sokołowska , znana polska reżyserka pokazów mody. Recenzje koncertu opisały prestiżowe czasopisma prasowe jak Vogue, Glamour, Fashion, Elle podkreślając wyjątkową oprawę muzyczną pokazu. W szeregach chóru występują dobrzy koledzy i przyjaciele w pełni oddani sztuce wyższej, których wieloletnie muzyczne doświadczenie wprowadza wysoką jakość w prezentację artystyczną zespołu. Członkowie chóru brali udział w konkursach, festiwalach oraz  koncertach m.in. w Niemczech, Czechach, Austrii, Słowacji, Francji, Włoszech, Serbii, Rosji, Grecji, na Malcie. Prezesem chóru jest Pan Adam Nowak absolwent Instytutu Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Jana Kazimierza w Bydgoszczy. Koordynatorem działań chóru jest Przemysław Niezgódzki, rzecznikiem prasowym chóru jest Przemysław Przybylski.

dyrygent

Piotr Jańczak

założyciel i dyrygent chórów: Międzyszkolnego Chóru “Canto”, Wyrzyskiego Chóru Męskiego oraz Wyrzyskiego Chóru “Canto”. Wraz z zespołami zdobył ponad 80 nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach chóralnych. Od 2015 roku dyrygent Chóru „Con passione” w Wysokiej. Wiele kompozycji chóralnych Piotra Jańczaka zdobyło uznanie zostając utworami obowiązkowymi prestiżowych międzynarodowych konkursów chóralnych. Od 2019 roku dyrygent-założyciel Polskiego Chóru Męskiego oraz Chóru Kameralnego Polskiej Agencji Muzycznej – kontynuatorów tradycji śpiewu chórów wyrzyskich.

OSIĄGNIĘCIA ZESPOŁU ORAZ JEGO CZŁONKÓW

Konkursy zagraniczne

98

Konkursy polskie

143

Nagrody specjalne

44

Projekty solowe

21

UTWORY ZESPOŁU ORAZ JEGO CZŁONKÓW

Koncerty oraz eventy

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Krzepczów – koncert niepodległościowy

11 listopada 2019

Wysoka – Missa Brevis Jana Szopińskiego

24 listopada 2019

Bydgoszcz – XII Festiwal Muzyki Kameralnej

21 listopada 2020

Warszawa – Wawer Music Festival

22 listopada 2020