WOKALIŚCI

Grono solistów – wokalistów proponuje bogatą ofertę zarówno w gatunku muzyki poważnej jak i rozrywkowej wychodząc na zapotrzebowanie wymagającego współczesnego słuchacza. Niezwykle utalentowani – dysponujący wyjątkowymi zdolnościami wokaliści – absolwenci akademii muzycznych, laureaci wielu konkursów wokalnych z powodzeniem gwarantują przeżycia najwyższej próby. Koncerty z ich udziałem pozostają na długo w pamięci słuchaczy.

tenor

Krzysztof Zimny

Solista Opery Nova w Bydgoszczy, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Adama Zdunikowskiego. Solista Polskiego Chóru Męskiego. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Filharmonią Kameralną im. W. Lutosławskiego w Łomży, Filharmonią Zielonogórską oraz licznymi placówkami kultury w całej Polsce. Jest laureatem II miejsca VI Konkursu Wokalnego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. Ma na swoim koncie wiele koncertów oratoryjnych, operetkowych i kameralnych

bas-baryton

Jarosław Bręk

Polski śpiewak operowy. Solista wielu scen polskich i światowych. W latach 1984-1996 śpiewał w Poznańskich Słowikach prof. Stefana Stuligrosza. Absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie śpiewu prof. Jerzego Artysza.
Dr hab. profesor klasy śpiewu Akademii Muzycznej im. I. Jana Paderewskiego w Poznaniu. Wyróżniony przez swoją uczelnię medalem Magna Cum Laude za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jest laureatem wielu nagród na konkursach wokalnych m.in.:
w Barcelonie, Vercelli i Lizbonie. Dwukrotnie nominowany do Paszportu Polityki. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem Gloria Artis, odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej. Brał udział w nagraniach albumów nagradzanych nagrodami Fryderyków, Złotych Orfeuszy, a w 2009 płyta Karol Szymanowski: Stabat Mater nagrana pod batutą Antoniego Wita i wydana przez Naxos była nominowana do nagrody Grammy.

bas-baryton

Dominik Opaliński

Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Muzycznego im. F.Chopina w Warszawie .W swoim repertuarze posiada wiele dzieł oratoryjnych (m.in. Magnificat BMV 243, Weihnachts Oratorium J.S.Bacha, Requiem d-moll KV 626, Msza C-dur KV 317, Msza c-moll KV 427 W.A.Mozarta, Stabat Mater D.383, Msza G-dur D.167 F.Schuberta, Requiem d-moll op.45 G.Faurego, Te Deum – K.Pendereckiego.). Współpracuje z Filharmonią Pomorską, Filharmonią Śląską, Filharmonią Warmińsko – Mazurską, Operą Śląską, Operą Wrocławską, Bydgoską, Krakowską.

wokalista

Kacper kaczmarek

Urodzony 2 października 1993r w Złotowie. Śpiewem pasjonuje się od najmłodszych lat. Pisze teksty, gra na fortepianie i gitarze. Pierwsze utwory jego autorstwa powstały w 2017r. Był to rok przystąpienia do Polskiego Chóru Męskiego. Obecnie jako chórzysta, a przede wszystkim solista chóru realizuje wiele atrakcyjnych projektów muzycznych, do których można zaliczyć m.in. teledyski utworów takich jak Leonarda Cohena Halleluja, czy Stand be me Bena E. Kinga. Poza muzyką zajmuje się również filmowaniem i montażem video (Kameralnie Studio). Twórczość tego artysty można podziwiać na kanale YouTube oraz innych portalach muzycznych.

sopran

ANTONINA JAGIELSKA

W 2017 roku ukończyła Uniwersytet Warmińsko-Mazurski uzyskując tytuł lekarza weterynarii. Już od najmłodszych lat śpiew był jej pasją. Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów wokalnych. W okresie studiów, wraz z chórem Cantores Varmienses niejednokrotnie występowała na scenie Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej w Olsztynie. Solistka i chórzystka Chóru PAM i Polskiego Chóru Męskiego. Wspólnie z zespołami zdobyła wiele znaczących nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Występowała m.in: we Francji, Niemczech, Grecji, Hiszpanii, Bułgarii na Słowacji i na Litwie. Jej głos to sopran koloraturowy o niezwykle jedwabnym i szlachetnym brzmieniu. Dysponuje szerokim spektrum repertuaru od muzyki poważnej do rozrywkowej.

 

wokalista

Izabela Lewandowska-Zywer

Zaczęło się od śpiewania przy wigilijnym stole. Tak narodziła się pasja Izy, którą jest śpiew. Dzisiaj jest rozpoznawalną artystką. Brała udział w wielu programach telewizyjnych. Najbardziej prestiżowym był “Must be the Music”. Szczęśliwa żona i mama, ale jak mówi sama Iza – to właśnie muzyka dodaje jej skrzydeł, nie potrafi bez niej żyć, poza tym jest lekiem na całe zło. Iza jest wykonawcą uniwersalnym. Zajmuje się oprawą muzyczną m.in: eventów, uroczystości okazjonalnych, ślubów i wesel.